Наша історія

Як все починалося

Про “Школу Булавних” багато розповідала подр. Олька Кузьмович. Перша ШБ відбулася в 1969 році на оселі Бобрівці, Коннектикут.

Організаторами цього Міжкрайового вишкільного табору були пл.сен. Олька Кузьмович та пл.сен. Дора Горбачевська разом із куренем “Ті, що греблі рвуть”.

Подібний вишкільний табір для юнаків вже відбувався під проводом пл.сен. Петра Содоля та Куреня “Лісові Чорти” і на підставі цього організовано було вишкіл для юначок.

Вже з 1970 року “Школа Булавних” відбувалася на протязі довгих років на площі добродіїв Куликів в Гантері, недалеко від “Лісової школи”. До організаційного комітету входили і були постійними булавними довгими роками Тинька Гординська-Баранець, Оксана Барановська-Гудь, і Леся Балтарович. Для подруги Ольки найприєнішими днями її пластування був цей вишкіл де вона була інструктором.

З цього вишколу постійно виходять булавні які продовжують діяльність у Пласті, в громаді, допомагають в розбудові України.

Членки плавні Нью Йорк на Школі Булавних 1965 рік

Ще одне греблівське зусилля в 1965 році це був вишкіл юнацькихтаборових виховниць – “Школа Булавних”. Табір відбувся на Вовчій тропі від 17 до 25 липня і був дійсною пластовою пригодою з різними несподіванками і деякими невдачами

Cеред замішання, яке панує на Вовчій тропі на день Пластуна, з’їхалося дванадцять учасниць “Апостолів”, як вони себе називали і п’ять Гребель та розтаборувалися далеко в лісі при доріжці, котра веде на Четгемський цвинтар.

На фото стоять – Г. Качмарська, О. Качмарська, Х. Кузьмович; на передньому плані – О. Гординська, М. Боровик. Читати всю статтю >>>>>

Advertisements